بیوگرافی پادشاه

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود (5 شوال 1354 ق / 1935 دسامبر 31) پادشاه عربستان سعودی VII، و فرمانده نخست وزیر و عالی نیروهای مسلح، و پسر بیست و پنجم از پسران بنیانگذار شاه عبدالعزیز بن عبدالرحمان الفیصل است آل سعود، رحمت خدا.

زندگی سیاسی

فرماندار ریاض

آغاز ورود به کار سیاسی در 11 رجب 1373 هجری قمری مطابق به 1954 مارس 16 وقتی که او والی ریاض به نمایندگی از برادرش، شاهزاده نایف بن عبدالعزیز منصوب شد، و در 25 شعبان 1374 H، مربوط به 18 ماه آوریل، 1955 والی ریاض منصوب شد، او در امارت ریاض به 7 رجب باقی مانده 1380 H، مربوط به 25 دسامبر سال 1960 که او را از دفتر استعفا داد. در 10 ماه مبارک رمضان 1382 هجری قمری مطابق به 1963 فوریه 4 صادر شده توسط اعلیحضرت ملک سعود بن عبدالعزیز قابوس یک حکم سلطنتی انتصاب او را والی ریاض دوباره صادر شده است.
در طول مراسم تحلیف از امارت ریاض، پس از تورهای خارجی، از جمله: بازدید از پایتخت اردن در سال 1968، و به عنوان رئیس کمیته خلق برای کمک به قربانیان از اردن، تحویل دسته دوم کمکهای مالی شهروندان ریاض منطقه، و در سال 1969، نیروهای سعودی از دست دادن در خط مقدم در دره اردن مستقر ملک حسین بن طلال اردن و او همراه است. او در سال 1974 کویت، بحرین و قطر بازدید به تحکیم موقعیت عرب، و در سال 1985 او در پاریس، ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه و تقلید و سام بیش از هزار سال بازدید برای ایجاد شهرستان از پاریس. در سال 1991، او مونترال در کانادا، که در آن نمایشگاه UK بین دیروز و امروز باز بازدید کردند. در سال 1996 او توسط ژاک شیراک رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه در پاریس در طول سفر خود به پایتخت فرانسه دریافت کرده بود.
پس از به پایان رسید دیدار رسمی خود به فرانسه ساخته شده یک سفر رسمی به جمهوری بوسنی و با سر از بوسنی علی عزت بیگویچ، قوانین مرکز فرهنگی ملک فهد، این شهرستان از سارایوو قرار داده، تعدادی از سازمان بالا باز به جمع آوری کمک های مالی برای مسلمانان از پروژه های بوسنی و هرزگوین، به عنوان سنگ بنای شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز قرار در سارایوو، به عنوان شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز شاه فهد بن عبد العزیز مسجد در جبل الطارق را باز کرد. در سال 1998، شاهزاده پاکستان، ژاپن، برونئی، هنگ کنگ، چین، کره جنوبی و فیلیپین به عنوان بخشی از تور آسیایی با هدف توسعه روابط بازدید کردند. در سال 1999 او فیلیپین، جوزف استرادا رئیس جمهور فیلیپین “و تقلید و سام Sktona” بالاترین در جمهوری فیلیپین، در به رسمیت شناختن برای حمایت خود را از موسسه خیریه بازدید و کمک به کارگران فیلیپینی در عربستان، و در ماه جولای، او سنگال، رئیس جمهوری سنگال عبدو بازدید و بزرگترین مدال مهمان در سنگال تقلید. ”

وزیر دفاع

پس از مرگ شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع و هواپیمایی و بازرس کل، و در 9 ذیحجه 1432 هجری قمری، مربوط به 2011 نوامبر 5 خادم الحرمین الشریفین، ملک عبدالله بن عبدالعزیز یک حکم سلطنتی انتصاب او به عنوان وزیر دفاع را صادر کرد. در انگلستان، که شامل زمین، هوا و نیروهای دفاعی دریایی و هوایی.
در طول مراسم تحلیف از وزارت دفاع، در آوریل 3، 2012، به بازدید از پایتخت لندن بریتانیا، در دعوت او را از فیلیپ هاموند، وزیر دفاع بریتانیا (در آن زمان) را دریافت کرد، به بحث در مورد وضعیت کلی در منطقه و روابط دو جانبه میان دو کشور. در تاریخ 12 آوریل سال 2012 او به ایالات متحده سفر، و با باراک اوباما رئیس جمهور در کاخ سفید دریافت کرده بود تا جستجو تعدادی از مسائل دوجانبه و منطقه ای از نگرانی های مشترک است. و نیاز به حل و فصل در ایالات متحده سفارش خود را در رابطه با سوریه و ایران است. مادرید در 6 ژوئن 2012 در سفر به پادشاهی اسپانیا دعوت رسمی از پدرو Morines Aolaty وزیر دفاع اسپانیایی، که در آن تعدادی از فایل های مهم و نقاط تبادل نظر با توجه به حوادث جاری در منطقه مورد بحث وارد شده است.

ولیعهد

پس از مرگ شاهزاده نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر کشور و مورخ 2012 ژوئن 18 خادم الحرمین الشریفین ملک عبدالله بن عبدالعزیز انتخاب سلطنتی به عنوان ولیعهد و معاون نخست وزیر و وزیر دفاع را صادر کرد.
در دوران او، و با ظهور رقابت و روشن در قاره آسیا، قاره اروپا و آمریکای شمالی، در فوریه سال 2014، یک تور در طی آن او پاکستان، ژاپن و هند سفر کرده بود، که تبدیل به یک وزن سیاسی، اقتصادی و استراتژیک از این منظر یک دیدار مهم بود، برای مشاهده تاریخ و آینده روابط بین این کشورها است. در 17 فوریه 2014 میلادی، او ژاپن، جایی که او با امپراتور ژاپن آکیهیتو و شینزو آبه نخست وزیر ملاقات کرد.

پادشاه عربستان سعودی

آن را به سوگند وفاداری به خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی، در سه فصل بهار دوم 1436 H، مربوط به 2015 ژانویه 23 AD.

بسته طوفان

در تاریخ پنجشنبه، 5 جمادی الثانی 1436 ه – 2015 مارس 26، پادشاه دستور داد سلمان برای شروع بسته طوفان بر روند حوثی در یمن و ایستاده با دولت قانونی یمن و این زمانی بود که نیروی هوایی سلطنتی عربستان سنگین بمباران هوایی در نیروهای شبه نظامی القاعده Huthi و نیروهای از سایت های به نفع یمن.


Flag Counter