تاریخ گسترش مسجد بزرگ در تاج عربستان

 

طرح توسعه مسجد در زمان سلطنت ملک سعود در بهار دیگر 1375، که در آن منطقه از مسجد پس از آن 28 هزار M2 جای حدود 50 هزار نمازگزار را آغاز کرد. و گسترش حدود 10 سال به طول انجامید. . سنگ بنای توسعه و در روز پنجشنبه قرار داده است، 1375 اوت 23 1956 آوریل 5 متر گسترش شامل چند مرحله است که شامل تمام قسمت های مسجد را افزایش می دهد و نگهداری از هر بخش بر روی فرم موجود در زیر بودند:
خیابان پشت صفا باز شده است، تا زمانی که گذشت مردم و اتومبیل به دور از تلاش خیابان و سیمان کاشی کاری تلاش زمین. این ساختمان تلاش دو طبقه به جای بیشترین تعداد ممکن از کسانی که به دنبال تلاش به طوری که طول از داخل 394.5 متر و عرض 20 متر و ارتفاع طبقه همکف از تلاش 0:00 و 21:00 طبقه بالا.
در سال 1374 آن را به یک ساختمان SKIE زمزم در مقابل زمزم .ossar زمزم در انبار است.
ساخت و ساز از سه طبقه، زیرزمین، طبقه همکف و طبقه اول، با ساختمان تلاش Btabekaya، و گسترش روز، و انبار زمزم شیپور خاموشی آب و کاربر جریان آب را فراهم کرده است.
در سال 1375 شده است توسط شش شمعدان جایگزین سنگ اسماعیل علیه السلام و مس پنج را با برق روشن می شود.
گسترش شامل ساختمان Azalh به جماعت و Taivin در یک ظرف از روز، مانند چتر زمزم، و درب بنی شیبه تنگ شد، و زیارتگاه چهار، نیز شامل انحراف آب باران بین کوه صفا و ساختمان از عثمانی، آن ایجاد مربع، خیابان ها، پارکینگ و توالت و مکان برای شستن نزدیک به مسجد جامع در همه طرف توسط شدن سیستم در زمان.
در سال 1376 H مقیاس کشویی از کعبه اضافه شده است، و آن را یک پاکت محاط با نقره و طلا بود. در سال 1377 بازسازی کعبه بود، و جایگزین سقف قدیمی بالا سقف جدید، و در قسمت زیرین سقف پس از نوسازی نگه داشته و تغییر چوبی آسیب دیده در آن است.

ملک فهد بن عبدالعزیز آل سعود سنگ بنای از آنچه که شناخته شده بزرگترین گسترش مسجد جامع از پروژه چهارده قرن، دو صفر 1409H مربوط به 1988 سپتامبر 13 متر، و شامل این گسترش یک بخش جدید به مسجد از سمت غرب اضافه شده است، و بهره مندی از بالای پشت بام مسجد و من منطقه به -61 هزار M2 – Astaab تعداد بیشتری از نمازگزاران آوردن ظرفیت کل پردیس میلیون و نیم میلیون نمازگزار. و همچنین ساخت مناره جدید مجموع تعداد مناره برای تبدیل شدن به در زمان مناره 9 مناره 89 متر ارتفاع دارد. این مجموعه شامل گسترش برای اضافه کردن یک ساختمان جدید به دانشگاه، متشکل از سه نقش Blodhavh به سطح پذیرش افزایش مقدار دهی اولیه در حج و عمره، و آن منطقه طبقه همکف از 18 هزار M2 ارتفاع 4 متر، و نقش منطقه برای اولین بار از 20 هزار M2 ارتفاع 9 متر، و نقش منطقه اول انبار 189 بود ارتفاع 2 متر از 9 متر است. آن را با سیستم گسترش مطبوع از ساختمان ارائه شد، و راه اندازی متمرکز قوطی گیاهان مطبوع سرد آب 450 متر در منطقه AJYAD کند راحتی و ایمنی از نمازگزاران تاثیر نمی گذارد، و متشکل از شش طبقه و شامل شدن دستگاه (واحد پردازش و ماشین آلات شب پمپاژ) و مرتبط به ایستگاه تونل بزرگ در داخل گسترش ابر پرداخت آب به قطر 1100 لوله های میلی متر در هر دو جهت گسترش پردازش خارجه مربع، و عرصه باقیمانده آن از یک طرف یک بازار کوچک، و مربع در شرق تلاش مساحت (85.800) .ouchmlt M2 اندازه کافی به جای (195.000) سرم. و تبدیل به مسجد بزرگ منطقه شامل ساختمان مسجد پس از بزرگ شدن، سطح، مربع کامل (356000) M2 به مورد (773.000) سرم در روز طبیعی جای، در حالی که در زمان حج، عمره و ماه مبارک رمضان جذب دانشگاه برای رسیدن به بیش از یک میلیون نمازگزار افزایش می دهد . توسعه نیز شامل ساخت یک ورودی جدید رئيس جمهور، و 18 ورودی عادی، علاوه بر ورودی های مسجد فعلی بزرگ، و تعداد سه ورودی رئیس، و 27 ورودی عادی، طراحی شده است به ایجاد ورودی های جدید به زیرزمین، در علاوه بر این به چهار ورودی جاری است. گسترش شامل ساخت مناره جدید نیز بالا است (89 متر)، به طور یکسان در تعیین معماری با هفت مناره مناره اتاق. به منظور تسهیل در ورود امواج از نمازگزاران به سطح فصل گسترش دو بلوک برای راه پله های تلفن همراه اضافه شد: 1 در شمال Altusah.walakhr ساختمان در Jnobh.omessahh هر 375 Mtra Mrava.oihtoa دو مجموعه از پله برقی، انرژی هر گروه (15000) نفر در Asah.adhavh به دو مجموعه از پله برقی در محدوده ساختمان در هر دو طرف ورودی اصلی از گسترش است پله برقی طراحی شده اند به طوری که در علاوه بر واحدهای پله سخت هشت زوار و نمازگزار خدمات ترافیک در زمان اوج، به ویژه افراد مسن بدون Aina.obzlk آوردن تعداد کل ساختمان پله برقی 7، گسترش در اطراف محیط دانشگاه و گسترش را برای خدمت به پیشگامان طبقه اول و پشت بام. تعداد ستون ها در هر طبقه بزرگ 492 ستون، همه در سنگ مرمر پوشیده شده است. در اینجا گسترش مکی مسجد (در اعداد) است: هزینه های نگهبان بالغ از پروژه دو مسجد مقدس به گسترش مسجد حرم شریف (B مکه)، از جمله سلب مالکیت از خواص (30،178.181.775) SR، یعنی (165 818 316، 11) دلار است.
گسترش ملک عبدالله، پادشاه سه محور اصلی، اول همان گسترش حرم مکی، به جای پس از گسترش به دو میلیون نمازگزار، و عرصه خارجی دوم، که شامل آب، گردشگاهها، تونل ها و دیگر امکانات حمایت از که در جریان ترافیک را در ورود و خروج نمازگزاران چرخه عمل است. سوم این منطقه از خدمات، تهویه مطبوع، نیروگاه ها، کارخانه آب، و غیره، و فضای توسعه تا 750000 متر مربع است.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديوالتعليقات مغلقة.


Flag Counter