Kral Biyografisi

İki Kutsal Camiler Kral Salman bin Abdul Aziz Al-Suud Custodian (5 Şevval 1935/31 Aralık 1354 AH), Suudi Arabistan VII Kralı ve Silahlı Kuvvetler Başbakan ve Başkumandan ve kurucusu Aziz Bin Abdul Rahman Al-Faysal oğullarından yirmi beşinci oğludur Al-Suud, Allah’ın rahmet.

siyasi yaşamı

Riyad Valisi

1955 Riyad Valiliği’nden atandı 18 Nisan tekabül kardeşi, Prens Nayef bin Abdülaziz adına Riyad Valiliği’nden atandı, 16 Mart 1954 karşılık gelen 11 Receb 1373 AH siyasi çalışmalarını girme başlangıcı ve 25 Şaban 1374 H, oldu, o 7 Receb Riyad Emirliği kaldı 1380 H, Aralık 1960 25 tekabül o görevinden istifa zaman. 10 Ramazan 1382 AH Majesteleri Kral Suud bin Abdülaziz Qaboos tarafından verilen 4 Şubat 1963 tekabül tekrar ona Riyad Valiliği’nden atanması bir kraliyet kararnamesi yayınladı.
Riyad, Emirliği açılışı sırasında dahil olmak üzere yabancı turlar, sonra: 1968 yılında Ürdün’ün başkenti ziyaret ve Halk Komitesi Başkanı olarak Ürdün kurbanlarına yardım etmek, Riyad bölge bağış vatandaşların ikinci parti teslim ve 1969 yılında, Suudi güçleri Ürdün Vadisi’nde ön saflarda kaybetmek konuşlu Ürdün Kralı Hüseyin bin Talal ve ona eşlik etti. 1974 yılında Arap konumunu pekiştirmek Kuveyt, Bahreyn ve Katar ziyaret etti ve 1985 yılında Paris’e kenti oluşturmak için bin yılı aşkın Paris, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve taklit ve Sam ziyaret etti. 1991 yılında Birleşik Krallık sergi dün ile bugün arasında açılan Kanada, Montreal ziyaret etti. 1996 yılında Fransız başkentine yaptığı ziyaret sırasında Paris’te Elysee Sarayı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın tarafından kabul edildi.
Fransa’ya yaptığı resmi ziyareti Prens Salman Bin Abdul Aziz temel taşı olarak, Bosna Hersek projelerinin Müslümanlar için bağış toplamak için Yüksek Otorite bir dizi açtı, Bosna Cumhuriyeti’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirdi ve Bosna Aliya İzzetbegoviç başkanı, Kral Fahd Kültür Merkezi’nde kuralları, Saraybosna kenti ile koymak sona erdiren koymak Saraybosna’da, Prens Salman bin Abdülaziz Cebelitarık Kral Fahd bin Abdülaziz Camii açıldı. 1998 yılında, Prens Pakistan, Japonya, Brunei, Hong Kong, Çin, Güney Kore ve Filipinler ilişkilerinin gelişimine yönelik bir Asya turu kapsamında ziyaret etti. 1999 yılında sadaka verdiği destekten dolayı tanınması Filipinler, Filipinler Başkanı Joseph Estrada “ve taklit ve Sam Sktona” Filipin Cumhuriyeti’nde en yüksek, ziyaret ve krallıkta Filipinli işçilere yardım ve Temmuz ayında, o Senegal, Senegalli Cumhurbaşkanı Abdo’yu ziyaret ederek Senegal ziyaretçilerin büyük madalya taklit. “

savunma bakanı

Prens Sultan bin Abdülaziz, Veliaht Prens, Başbakan Yardımcısı ve Savunma ve Havacılık ve Genel Müfettiş Bakanı ölümünden sonra ve 9 Zilhicce 1432 AH, 5 Kasım karşılık, iki kutsal caminin 2011 Saklama Kral Abdullah bin Abdülaziz savunma bakanı olarak onu atayan bir kraliyet kararnamesi yayınladı. kara, hava ve deniz ve hava savunma kuvvetleri içeren İngiltere’de, içinde.
3 Nisan 2012 yılında Savunma Bakanlığı açılışı sırasında, bölge ve iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin genel durumu görüşmek üzere, o (zaman) İngiltere Savunma Bakanı Philip Hammond alınan daveti üzerine, İngiliz sermayesi Londra’yı ziyaret etmek. 12 Nisan 2012 tarihinde o ABD’yi ziyaret ve arama ortak endişe ikili ve bölgesel konuların bir dizi olmuştur Beyaz Saray’da Başkan Barack Obama tarafından kabul edildi. Ve gerek Suriye ve İran ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri kendi düzenini çözmek için. Madrid bölgedeki süregelen olaylar ile ilgili önemli dosya ve görüş alışverişi noktaları bir dizi tartışılan sırasında İspanyol Savunma Bakanı Pedro Morines Aolaty gelen Britanya İspanya resmi daveti, bir ziyaret 6 Haziran 2012 yılında geldi.

veliaht prens

Prens Nayef bin Abdülaziz, Veliaht Prens, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı tarihli ve 18 Haziran’da ölümünden sonra, iki kutsal Camiler Kralı Abdullah bin Abdülaziz 2012 Sorumlu veliaht prens ve tayin başbakan yardımcısı ve savunma bakanı olarak bir kraliyet seçim yayınladı.
Onun döneminde ve Asya kıtasının rekabetin ortaya çıkması ve net ile, Avrupa ve Amerikan kıtaları Kuzey, Şubat 2014’te, bu açıdan bakıldığında bir siyasi, ekonomik ve stratejik ağırlık haline gelmiştir o Pakistan, Japonya ve Hindistan’ı ziyaret sırasında bir tur, önemli bir ziyaret tarihi ve bu ülkeler arasındaki ilişkilerin geleceğini görmek için oldu. 17 Şubat 2014 AD, o Japon İmparatoru Akihito ve Başbakan Shinzo Abe ile bir araya geldi Japonya, ziyaret etti.

Suudi Arabistan Kralı

Bu, 23 Ocak 2015 AD karşılık, 1436 H üç ikinci baharında, İki Kutsal Camiler Kral Salman bin Abdulaziz Al Saud, Suudi Arabistan kralı Custodian biat zorundadır.

fırtına paketleri

Perşembe günü, 5 Cemaziyülahir II 1436 e Açık – 26 Mart 2015, kral Yemen’de Husiler sürecine karşı fırtına paketleri başlayacak ve Yemen meşru hükümeti ile ayakta Salman emretti ve o zaman milis el-Huthi Royal Suudi Hava Kuvvetleri hava bombardımanı ağır ve Yemen yararına sitelerin zorlar.


Flag Counter