Mescid-i Nebevî’nin genişletilmesi

 

Medine Şehir şu anda kurulduğu günden beri Mescid-i Nebevî’nin tarihinin en büyük genişleme olduğunu. Bu genişleme, bir milyondan fazla kare cami alanı mevcut metre ve Maliye Suudi Bakanlığı Mescid-i Nebevî’nin genişletilmesi için mühendislik ve ekonomik çalışmalarına devam tutan Medine, diğer dev projelerin eşliğinde Bu genişleme inşaat çalışmaları, ve bununla ilgili projeler katacak. Bu projelerin uygulanması ve onlara tekliflerin verilmesi için sınıflandırıcılar hitap ek olarak.
Mühendis İbrahim Trere o Peygamber Camii projesinin büyük genişleme çeşitli projeler ve elementlerin doğrudan ve dolaylı bunlarla ilişkili, merkezi bölgenin kalkınması da dahil olmak üzere, yanı sıra 100 kuleden oluşan proje Daru’l-Hicret’ten şirketi ile ilişkili olabilir “diye Arab açıkladı Maliye Bakanlığı projelerin direktörü idari ve ağırlama ve bazı hizmetler yanı sıra Peygamber’in cami ve Quba cami bağlayacak iz yıllık bir projedir. ”
Proje iz yılı
Proje Medine şehrine yaptığı son ziyarette, iki kutsal caminin hizmetkârı tarafından geçtiğimiz günlerde onaylandı ve onun için hazırlık çalışmalarını geliştirmeye başlamak için şimdi çalışıyor. Bu Resulûllahın Sünnet Peygamber Camii ve Quba Camii arasında yürüyüş onu ve ailesini ve onu korusun yeniden canlandırmayı hedefliyor.
3 uzunluğunda kilometre ve 300 metre genişliğinde uzanan iki cami bağlayacak proje,. Yol hizmet binalarında, ticari ve konut ve sivil Tairaz tasarımında dikkate alınması ile ilgili uzanıyor, bu Quba Camii, Mescid-i Nebevî’nin güney bölgenin kuzey bölgesinde gelecek.
Maliye Bakanlığı 840 özellikleri, 929 bin metrekarelik bir alana sınırlı proje yılın yolu uyacak gayrimenkul envanteri başladı.
Bakanlık yıl yaklaşık on milyar Riyal değerinde izi kamulaştırılan mülkiyet tahmin ve bu evlerin boşaltılmasını başlaması beklenen yeni İslami yılın başlar.
Aini planlanan
Bu kamulaştırılan mülk sahipleri için telafi etmek için planlanan Maliye Bakanlığı ve su, elektrik, bağlama tam hizmetleri ve yolların asfaltlama tarafından geliştirilen, 18 milyon metrekare planlı alanı ve hangi fazla 15 bin adet parça sayısı daha fazla. Çalışma şu anda Medine kentinde planlanan metro ağı ve Peygamber Camii bu bağlantı ile bağlantılı ediliyor.
Mescid-i Nebevî’nin genişletilmesi
tarihinin cami içinde, Covenant Abbasi ve Osmanlı dönemleri boyunca açılımları bir dizi Halifeler, Emevi Sözleşmenin döneminin başlangıcı. Devlet Arabistan ve Kral Abdullah genişleme sürekli çalışmak Kral Salman genişlemesi caminin tarihinin en büyük ilan önce, Kral Fahd bin Abdülaziz döneminde cami büyük bir genişleme gördü. Bu genişleme bir milyon ve altı yüz bin ibadet caminin kapasitesini artıracaktır.
Üçüncü Mescid-i Nebevi’ye için Suudi Arabistan genişleme ilk aşaması olabilir geçmişin başlamadan önce Mart idi. 10 bini aşkın işçi ve mühendisler zamana karşı yarış çalışmalarının bugüne kadar 33 milyon kümülatif saat Temmuz ayı sonuna kadar tamamlanmış iş başından bu yana kaydedilen genişleme çalışmaları ve aksiyon figürleri tamamlamak için iki yüz bin metrekare.
O bir bina genişleme, doğu tarafında ilk aşaması, ve batı tarafında benzer bir yapı ve kuzey tarafında geleceği, ayırma genişleme ve arayüzler yanıltıcı bina bazlı arenalar yanı sıra köprüler Liste bağlantısı oluşan “Dar es mühendislik projesinde bir vaka yöneticisi projesi olarak Dr. Khalid açıkladı genişleme ile eski cami. ”

Kral Salman Medine’de Mescid-i Nebevî’nin tasarımları genişleme bağlıdır

İki Kutsal Camiler Kral Salman bin Abdülaziz Sorumlu – ve Tanrı korusun ona Çarşamba 1436/09/14 H, Peygamber Camii Profesörü / Muhammed’e genişlemesine Maliye Danışman Genel Yardımcısı Bakanı başkanlığında Maliye Bakanlığı ekibinin alımı -mads daha proje, mühendisler, denetçiler Denetim Komitesi üyelerinin bazılarını paylaşmak bakanlık Medine projeleri. resepsiyona katıldı Majesteleri Prens Muhammed bin Nayef, Veliaht Prens, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı ve Majesteleri Prens Faysal bin Salman, Medine Valisi ve Ekselansları Şeyh Dr Abdul Rahman Al-Sudais Büyük caminin genel başkanı ve Peygamberin cami

bir göz – Tanrı onu korusun – teklifler ve yani Nebevi’nin için büyük genişleme projesi kapsamında Medine Bakanlığı tarafından uygulanan proje ve ilgili öğeler,-çıkışları kesti:
1 – Stereo Nebevi’nin genişletilmesi için tasarımını revize etti.
2 – Stereo iz proje yılı.
3 – Quba cami projesi yeniden kurulması ve genişleme kuşatır.
4 – Stereo Daru’l-Hicret’ten projesi.
5 – Stereo bakanlık şeması tür projeyi telafi etmek için.
6 – Kral Salman Convention Center, kuşatır.
7 – Medine şehrinin genel hatları gelişim Central New Area görüntüler.

Iki kutsal caminin hizmetkârı, ekteki çizimlerde gösterildiği gibi göre bu aşamada nüfusu barındırmak için doğu tarafındaki ilk safhasının inşaatı ve ilk sıranın genişlemesi ve konut kuleleri alternatif hazır kadar kuzey tarafında üçüncü aşamada ertelenmesi ile batı tarafında ikinci aşaması içeren Mescid-i Nebevî’nin genişletilmesi için gözden geçirilmiş bir tasarıma benimsemiştir .
Aynı zamanda benimsenen – Tanrı onu korusun – iz proje yıl ve proje yeniden oluşturun ve Quba Camii genişletin ve Tanrı onu korusun ve yeni merkez alan için konferanslar ve planlanan gelişim yıl için nazik ve Salman Kral Merkezi’nde telafi etmek için Daru’l-Hicretin devamını ve bakanlık projelerinin ana hatlarını destekledi.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديوالتعليقات مغلقة.


Flag Counter