Mekke’de Haram üçüncü genişleme

 
İki Kutsal Camiler Kral Salman Custodian açılışını, Allah genişleme, meydanlar, tüneller ve bina hizmetleri binası, ilk çevre yolu da dahil olmak üzere Mekke’de Ulu Camii üçüncü Suudi genişlemesi, içinde ona beş projeyi koruyabilir. O Ulu Camii tüm genişleme projesi modeline, iki kutsal caminin hizmetkârı brifing ve onlar hakkında açıklama dinlerken, genişleme projesinin elemanları ve bileşenleri içeren fotoğraflar.

Genel Ulu Camii Başkanı ve Peygamber Camii ve Dr Şeyh Abdulrahman bin Abdulaziz Al-Sudais kelime iyi işler dengesinde bunu yapmak için Tanrı’ya dua, Celil bakım ve yüksek bakım Two sunulan iki Kutsal Custodian en derin teşekkür ve şükran, takdir ve şükran asansör attı.

İslam uygun tutkal, tarihsel Balija ve gece dökme İkizler iyi bir nimet sarılma olarak bu tarihi genişleme açılması, dipnotları yumuşatmak açıklanan ve Braiha ve Ouachiha, inanç kaplı atmosferini oynadı, hub yer ve yer, zaman ve onuruna, Tzvha onur.
Sudais dedi: «Bu tarihi genişleme tüm proje için toplam boşluk 000 içerir. 470. 1 metrekare ve daha fazla 000.850 Grand Mosque barındırabilir. 1 serum, 78 kapı Baba Odalar toplam sonra projenin özel kumanda ile yönetilen otomatik kapılar ve proje

Dedi ki: “iki kutsal caminin hizmetkârı, Doğu ve kararlar ve büyük projeler bilge Batı olarak Athvtm İslam milleti vardır ön planda ve zirve Mekke Ulu Camii ve Peygamber Camii genişleme geliyor.

O proje bir merkezi toz emme olarak tüm 6635 bina ve hijyen sistemleri için kamera ile uyarı sistemi kirişlerin toplam sayısı ses 4524 kulaklık kulaklık toplam sistemin yanı sıra, yangın kontrol sistemi kirişler dahil olmak üzere gelişmiş sistemleri, içerdiği dikkat çekti.

O bina da Ciodon bu tarihi proje, tıkanıklık sorunu sonsuza kadar hacı ve ziyaretçi sayısının artması ile paralel olarak gelip özel hizmet ve dua farklı rollere ve çeşitli yüksekliklerde yerleri sağlayarak, zemzem 2528 körfez kesiminden toplam sayısı ile entegre Zemzem soğuk su sisteminde Zemzem suyunun yürüyüşler içerdiğini açıkladı. Bakan bu tarihi başarı İslami harika iyi yayılmış, güvenlik ve ılımlılık, barış ve sevgi bunların mektupta, bu mübarek ülkenin kültürel rolünü ve İki Kutsal camilerin performansını vurgulayarak liderlik olumlu bir etkiye sahip olacağını vurguladı.

Maliye Dr. İbrahim bin Abdulaziz Al-Assaf Bakanı bu tarihi vesileyle İki Kutsal Custodian ve tüm Müslümanlar için tebrikler hangi Suudi uzantısı açılması, Majesteleri Kral kurucusu Tanrı emriyle başlayan bir önceki tarihsel açılımlar üçüncü gelen uzantısı rahmet eylesin olduğuna işaret ederek, Ulu Camii en büyük genişlemesini başlattı ve Majesteleri Kral tarafından tamamlanan Suud el-Faysal, daha sonra Kral Fahd döneminde sahip Kral Khaled, batı tarafında cami daha sonra genişleme, zamanında gerçekleşti ve daha sonra çaba genişletmek doğu yarda genişleme sonra Kral Abdullah’ın saltanatı, Kral Abdullah tarafından sipariş edilen bu büyük genişleme başladı ve saltanatı tamamlanmış İki Kutsal Camiler Kral Salman bin Abdülaziz veli.

Al-Assaf Ulu Camii Suudi büyük üçte genişlemesi için kapsamlı bir proje, yani ana bileşeni içerdiğini söyledi: eskiden genişleme sonunda yabancı kareler, köprüler ve teraslama yol açan merkez hizmet ve tünel hizmetleri ve güvenlik binaları, hastane, yaya tünelleri ve transit istasyonları ve köprü bileşiğin açtı Ulu Cami ana genişlemesini ve çaba genişlemesi, bina kampüs ve elektrik santralleri, su depoları ve yağmur suyu drenaj dahil olmak üzere Büyük cami ve altyapı alanı çevreleyen ilk çevre yolu. Projenin ana bina ve genişleme projesi kareler ve yaya tünelleri projesi ve kampüse taslak merkezi servis istasyonu ve çevre yolunun ilk taslağını: O iki kutsal caminin hizmetkârı bu mübarek gecede yani beş ana projeler, açılışı da sözlerine ekledi.

O Başkan bina projesinin genişleme dua altı katlı ve 680 elektrikli yürüyen merdiven ve engelli ve 21 bin tuvalet ve Moadi 24 asansörlerin oluştuğunu belirterek, tüm sayılar ve istatistikler konfor ve huzur Taivin ve bazen de çelişkili ve cemaate sonunda hedefleyen başarı, büyüklüğünü göstermektedir vurguladı.

Iki kutsal caminin hizmetkârı, kendi binası 000 düz bir binanın üç kattan oluşan büyük bir ağ geçidi üç bölümden Derftin her bölüm ve genişleme uzaktan kumanda bina düğmesi ile yönetilen ve düzenlenen bunların her 18 ton oluşur içeren Ulu Camii, genişleme piyasaya basarak Bunu takiben . 320 m2, 300 bin kullarını barındırır, aynı zamanda Tanrı’nın bin m2’lik Mstahha 175 sahiptir genişleme, arenalarda kaydetmek ve yaklaşık 000 barındırabilir açılışını yaptı. 330 serum. Ve Tanrı bu tünellerin toplam uzunluğu ile ayrılan beşinci acil ve güvenlik parçaları, Tanrı’nın Evi karmaşık merkez hizmetlerinin yanı sıra, yaklaşık 5300 m misafir taşımak için dördü tahsis harcama Hac ve Jarwal alanına Kampüsten yayınlar yayalar için beş tünel içeren, yayaları korumak olabilir açılışını santraller dahil yedek jeneratörler ve soğutma suyu ve atık toplama deposu ve su pompaları, yangın söndürme ve merkez bölgesi içinde yer almaktadır çevre yolunun, ilk taslağı ve Eetmd 4600 metre uzunluğunda ve her yönde üç şeritli dışarıya merkezi bölgeden yayınlar için köprü ve tüneller bulunmaktadır.

.

مكتبة الصور

مكتبة الفيديوالتعليقات مغلقة.


Flag Counter